top of page
Vítejte na stránkách sOOvy!
soova.png

Pronájem jurty - nabízíme možnost pronájmu jurty v Kolovratech a v Březí u Říčan během víkendů a letních prázdnin, dále pronájem v odpoledních a večerních hodinách pro účely různých seminářů, workshopů, kurzů, terapií, individuálních konzultací apod.

Jurta má průměr 7 m, je zateplená, vybavená kamny. K dispozici separační WC.

Orientační cena 4.000,- Kč/víkend (pá-ne).

tel. 604316874 nebo info@soovakolovraty.cz.

Lesní klub sOOvička získal v R. 2022 už podruhé za sebou certifikát kvality udělovaný Asociací lesních mš. jsme certifikovaným lesním klubem

a to už 4. rokem!!!

razitko_certifikovany_lesni_klub.png
NPZP_povinná_publicita_banner_A4_cmyk.jp
logo-kolovraty.png

V roce 2019 jsme na zahradě vybudovali

venkovní učebnu

 

 

 

 

 

 

 

Ta je určena pro vzdělávání za jakéhokoliv počasí. Dále pro práci s přírodním materiálem, pro kterou je vybavena dětskými hoblicemi a nářadím. Zároveň usilujeme o otevření dřevořezbářského kroužku pro děti.

Pokud byste měli zájem takový kroužek vést, nebo byste věděli o někom, kdo toto řemeslo ovládá a byl by ochotný ho učit i děti, prosíme, ozvěte se.

venkovní učebna, vč. vybavení, byla vybudována za finanční podpory Státního fondu životního prostředí a obce Praha-Kolovraty.

www.sfzp.cz

www.mzp.cz

Tímto jim děkujeme za podporu a možnost

se vzdělávat s dětmi i dospělými venku za každého počasí.

20191017_171248.jpg
Kdo jsme
sOOva je spolek v Praze 10-Kolovratech. Jeho obecně prospěšná činnost je zaměřená na vzdělávání dětí a dospělých a rozvoj komunitního života.  Organizujeme pravidelné a nepravidelné akce pro veřejnost, snažíme se obnovovat tradice v obci, spolupracujeme s dalšími organizacemi s obdobným zaměřením, budujeme komunitní zahradu a lesní klub.
Nápad založit spolek vzešel od místních maminek s malými dětmi, které vnímaly potřebu alternativní formy vzdělávání pro své děti, obnovování a následné rozvíjení tradic v obci, podporu komunitního života a propojování místních obyvatel, navazování sousedských vztahů, návrat k přírodě a ke kořenům naší společnosti. 
 
VÍCE INFORMACÍ O NABÍZENÝCH AKTIVITÁCH A PLÁNOVANÝCH AKCÍCH NAJDETE V DALŠÍCH ZÁLOŽKÁCH NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNEK a na facebooku
Naše filozofie

Všechny aktivity našeho spolku jsou realizovány s ohledem na přírodu, jsou koncipovány tak, aby vedly k přirozeným zákonitostem života, k zamyšlení nad způsobem života a přístupem k sobě a svému okolí. Budou inspirovat ke změnám, přehodnocení, budou otevírat nové dveře a rozšiřovat obzory, zprostředkovávat nové úhly pohledu. Navíc všem účastníkům umožní navázat nová přátelství a sousedské vztahy, zintenzivnět úroveň svého sociálního života a v neposlední řadě zapojit se (i aktivně) do realizovaných aktivit.

KONTAKTY
SOOVA, vzdělávací spolek

Do Hlinek 742/12, 10300 Praha 10-Kolovraty

Korespondenční adresa:

Podskalí 88, 25101 Březí

IČO: 04893387

info@soovakolovraty.cz

č.ú. spolku: 2500984367/2010 (fio)

Helena Grafnetter

předseda spolku, koordinátor lesního klubu

soovicka@soovakolovraty.cz, tel. 604 316874

Zuzana Jeřábková

člen rady spolku

info@soovakolovraty.cz, TEL. 725 027936

Eva Hlaváčková

člen rady spolku

info@soovakolovraty.cz, TEL. 773 672267

​KDE NAJDETE​ KOMUNITNÍ ZAHRADU A LESNÍ KLUB
Praha-Kolovraty, Pod Náhonem

mapy.png
  • Pohodlně vlakem ZE SMĚRU HL. NÁDRAŽÍ A ZE SMĚRU OD BENEŠOVA U PRAHY

  • Busem ZE STANICE METRA HÁJE

  • Autem - ODKUDKOLIV

bottom of page